“Про такі добровільні команди дізнався від мого хорошого друга з ДСНС Юрія: він бачив такі команди за кордоном, наприклад, у Польщі, та мав друзів-добровольців, з якими й мене познайомив.У нашій пожежній команді я – активний учасник. Можна сказати, що її «локомотив», бо почав цю ідею просувати серед людей”, — розповідає Ігор Панчишин, член добровільної пожежної команди села Зав’язанці.

У 2021 році місцева влада схвалила ідею, створити ДПК у Зав’язанцях. Завдяки участі у проєкті Фонду міжнародної солідарності «Вогнеборці. Вдосконалення цивільного захисту в Україні на місцевому рівні», добровольці отримали 12 комплектів пожежної форми, чоботи, шоломи, помпи, генератор, обладнання, а також отримали змогу пройти спеціалізоване навчання за програмою ДСНС.

Місцеві вогнеборці власноруч полагодили пожежну машину, яку отримали з чергової частини, що в свою чергу значно зменшило час реагування на надзвичайні ситуації. А також “розширило можливості для допомоги” добровольців. Наприклад, команда навіть виїжджала на допомогу, коли взимку застряг автобус через снігові замети.

“Був випадок, коли надійшов виклик об 11 годині вечора, а ми за три хвилини біля машини вже. Заскочили в неї, поїхали й упоралися з вогнем. Тоді під’їхали державні пожежники й уже розбирали залишки, виносили. Виїжджали на пожежі будинків, сараїв – і в наше село, і в сусідні. Особливо в перші дні війни у нас люди активно почали навесні сухостій спалювати” — розповідає пан Ігор.

Місцеві жителі швидко зрозуміли усі переваги кваліфікованих вогнеборців “під рукою”, а деякі односельчани навіть виявили бажання долучитися.

Завдяки різноманітним тренінгам, 5-тиденному літньому табору, де школярі відвідали державну пожежно-рятувальну частину та мали безліч цікавих активностей, а також реалізації проєкту за підтримки Фонду міжнародної солідарності, в рамках якого було закуплено дитячу форму та навчальні матеріали на тему пожежної та домедичної безпеки, вдалося привернути увагу до добровільного пожежного руху і молодого покоління.

Нині, члени ДПК с. Зав’язанці у вільний час активно відпрацьовують свої навички, аби бути готовими прийти на допомогу.

Пан Ігор розповідає, що в будні, звісно, добровольці працюють, але в неділю є час для тренувань, куди запрошують всіх охочих. 

Під час круглого столу “Розвиток добровільного пожежного руху в Україні. Історії успіху” відповідальний за питання цивільного захисту населення Володимир Волошин розповів, що особливу увагу ДПК с. Зав’язанці приділила розвитку навичок молоді при допомозі постраждалим у екстремальних ситуаціях. Завдяки участі у грантовій програмі Фонду міжнародної солідарності, громада втілила проєкт «Впровадження ініціативи з популяризації добровільного пожежного руху у Мостиській територіальній громаді Яворівського району Львівської області». Придбавши навчальні комплекти на тему пожежної безпеки та навчальні матеріали з домедичної допомоги, вдалося провести практичні заняття для понад 280 учнів. 

Проєкт «Вогнеборці. Вдосконалення цивільного захисту в Україні на місцевому рівні», реалізувався Фондом міжнародної солідарності у рамках програми «U-LEAD з Європою» і співфінансується Програмою польської співпраці у сфері розвитку Міністерства закордонних справ Республіки Польща.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *