Добровільна пожежна команда Шпанівської громади у травні 2024 року відзначила своє 5-річчя. У рамках круглого столу на тему “Розвиток добровільного пожежного руху в Україні. Історії успіху” керівник добровільної пожежної команди Шпанівської громади Олександр Божок розповів, що за цей час ДПК с. Шпанів здійснила понад 150 виїздів на гасіння пожеж і надання допомоги населенню.

“На момент створення пожежної команди до неї входили 12 добровольців. Попри брак забезпечення на той час, ми мали велику підтримку сільської ради та колег з ДСНС. Тому, отримавши у розпорядження напівзруйновану будівлю, ми почали ремонтні роботи, і вона згодом перетворилася у двоповерхове пожежне депо”, — згадує пан Олександр.

Нині пожежна частина с. Шпанів об’єднує однодумців, які прагнуть розвивати громаду, долучаються цілі сім’ї, тим самим відбувається залучення молоді, яка стане наступним поколінням вогнеборців Шпанівської громади.

Створення ДПК підтримала програма ULEAD та Міністерство закордонних справ Республіка Польща в рамках пілотного проєкту, яким в Україні керував Артур Гроссман, асистентом в проєкті була Агнєшка П’ясецька, а з боку ULEAD проєкт консультував Василь Кундрик. Сьогодні всі вони – у програмі “Вогнеборці”. У результаті співпраці з Фондом міжнародної солідарності ДПК Шпанівської громади отримала медтехніку, у вигляді двох портативних дефібриляторів. З допомогою даних приладів, члени ДПК зможуть надати екстрену допомогу у разі потреби. 

У розвитку ДПК с. Шпанів також відіграла велику роль співпраця з місцевим ДСНС. Це стало поштовхом до впровадження багаторівневої системи оповіщення, на кшталт тих, які використовують ДПК у Польщі. Детальніше про її впровадження та механізм дії керівник добровільної пожежної команди Шпанівської громади Олександр Божок розповів на круглому столі на тему “Розвиток добровільного пожежного руху в Україні. Історії успіху”, з записом виступу можна ознайомитися нижче.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *