Добровільна пожежна команда с. Росохач, Городенківської громади Івано-Франківської області, населення якої складає понад 44 тис. осіб, запрацювала в жовтні 2022 року. Під опікою команди знаходиться 9 сіл.

“Зараз у команді — 12 добровольців, які працюють на волонтерських засадах”, — розповідає староста Росохацького старостинського округу Галина Мельничук.

Серед місцевих рятувальників — аграрії, педагоги Росохацького ліцею, працівники котельні. До роботи пожежної команди долучається також староста. Добровольців команди залучають не тільки до гасіння пожеж. Їхньої допомоги потребують всюди, де виникають будь-які надзвичайні події. До прикладу, рятувальники можуть бути корисними, коли виникатимуть повені.

“У нас є ще відділення у селі Виноград, то разом з ними за ці два роки мали 41 виїзд, – каже начальник «ДПК село Росохач» Михайло Федорів. – Було 40 пожеж. З них сім побутових. Горіли господарські будинки, гаражі. Решта викликів – загорання сухої трави”.

Під час круглого столу “Розвиток добровільного пожежного руху в Україні. Історії успіху”, пані Галина також зазначила, що на території громади знаходиться р. Чорнява, що періодично зазнає затоплень та раніше не обстежувалась профілактично.

Завдяки втіленню проєкту «Покращення матеріально-технічної бази місцевої Добровільної пожежної команди в с. Росохач (Городенківська ТГ) та створення умов для забезпечення порятунку під час надзвичайних ситуацій» в рамках грантової програми Фонду міжнародної солідарності, команда отримала відповідне спорядження та обмундирування, а також спеціалізоване навчальне обладнання для відпрацювання дій у разі надзвичайної ситуації. 

Завдяки активній участі громади в проєктах Фонду міжнародної солідарності, націлених на розвиток системи цивільного захисту “на місцях”, вогнеборців вдалося забезпечити необхідним спорядженням, облаштувати пожежне депо, оновити приміщення класу безпеки в Росохацькому ліцеї.

Це допомогло не лише зміцнити систему цивільного захисту громади та позитивно вплинути на прихильність місцевих до добровільного пожежного руху, але й зацікавити молодь та передати їм необхідні навички та знання, що нерідко здатні врятувати життя.

“Як надати першу допомогу, то діти дуже хочуть знати, – розповідає директор ліцею Микола Масевич. – І від ДСНС хтось приїжджає – діти вчаться розрізняти снаряди. Хай би це не знадобилося, але вчимося. Усі експонати дерев’яні, усе безпечне. Металошукач іграшковий, але дитина знає, де його застосувати. Військові, які у відпустку приходили, також тут уроки проводили. Розповідали, що має бути в аптечці, показували, як користуватися турнікетами.”

До пожежників-добровольців часто з екскурсіями приходять школярі. Галина Мельничук і Михайло Федорів кажуть, що так виховують собі наступників.

Проєкт «Вогнеборці. Вдосконалення цивільного захисту в Україні на місцевому рівні», реалізувався Фондом міжнародної солідарності у рамках програми «U-LEAD з Європою» і співфінансується Програмою польської співпраці у сфері розвитку Міністерства закордонних справ Республіки Польща.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *