“Наша команда починалася як ДПД (добровільна пожежна дружина), а вже як ДПК вона працює з кінця 2022 року. Зараз команда складається з 17 вогнеборців”, – розповідає член добровільної пожежної команди , начальник відділу будівництва, економічного розвитку, міжнародної співпраці та інвестицій Оброшинської сільської ради Роман Васковець.

Пан Роман зауважив, що кожен з членів ДПК долучився до команди виключно за власним бажанням, з єдиною метою – зробити свою громаду безпечнішою. 

Створенню ДПК в Оброшині посприяв проєкт Фонду міжнародної солідарності «Цивільний захист з добровільними пожежними командами (ДПК) для громад-партнерок Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»» за фінансової підтримки програми “Говерла”, яка також окремо закупила добровольцям необхідне спорядження. Згодом долучилися інші спонсори, а також FSM передав додаткове обладнання для надання екстреної домедичної допомоги постраждалим.

Таким чином, новостворена ДПД, яка складалася на той час з 5 добровольців переросла в професійну, оснащену добровільну пожежну команду, до якої виявили бажання долучитися місцеві мешканці, які вже нині є повноцінними членами ДПК з відповідними навичками та спорядженням.

В рамках круглого столу “Розвиток добровільного пожежного руху в Україні. Історії успіху” Роман Васковець також додав, що по мірі розвитку добровільної пожежної команди, у громаді почалися синергічно втілюватися додаткові ініціативи. До прикладу, був створений Центр безпеки громади, також були встановлені камери відеоспостреження. Загалом завдяки цим ініціативам, громада стає більш комфортною та безпечнішою для її мешканців.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *