ДПК Миляцької громади була створена у 2019 р. за підтримки програми ULEAD та Міністерства закордонних справ Республіки Польща в рамках пілотного проєкту, яким в Україні керував Артур Гроссман, асистентом в проєкті була Агнєшка П’ясецька, а з боку ULEAD проєкт консультував Василь Кундрик. Сьогодні всі вони – у програмі “Вогнеборці”.

В рамках круглого столу “Розвиток добровільного пожежного руху в Україні. Історії успіху” Голова Миляцької сільської ради об’єднаної територіальної громади Федір Хлебович розповів про шлях розвитку ДПК Миляцької громади. 

Він розповів, що головною причиною для створення ДПК стала віддаленість громади від найближчого підрозділу ДСНС. Також небезпеки й додавала особливість місцевості, а саме те, що територія громади вкрита лісами та торф’яниками. Рішенням стало створення мережі шести добровільних пожежних команд та Центру безпеки громадян у с. Жадень.

Приміщення Центру Безпеки до та після ремонтних робіт.

З метою посилення спроможності добровільних пожежних команд та покращення їх матеріально технічного забезпечення, Фондом міжнародної солідарності Республіка Польща, у партнерстві з BGK (Bank Gospodarstwa Krajowego) – Польським Банком розвитку та завдяки фінансуванню Європейського Союзу, Миляцькій територіальній громаді було надано допомогу у вигляді дефібрилятора, набору  невідкладної допомоги та педіатричного модуля.

Детальніше про успіхи щодо створення ДПК, участь добровольців у навчаннях та подальші плани громади на шляху розвитку безпеки громади – дивіться у відеозаписі виступу Голови Миляцької сільської ради об’єднаної територіальної громади Федора Хлебовича в рамках круглого столу “Розвиток добровільного пожежного руху в Україні. Історії успіху”, що відбувся у травні 2024 р. в рамках проєкту «Вогнеборці. Зміцнення спроможності українських громад шляхом створення добровільних пожежних команд», що реалізується за фінансової підтримки Програми польської співпраці у сфері розвитку Міністерства закордонних справ Республіки Польща, а також Офісу Координатора програм допомоги США в Європі та Євразії Державного департаменту США.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *