9 жовтня 2024 року в Містківському старостинському окрузі відбулося відкриття Добровільної пожежної команди.
До складу команди увійшли 12 місцевих жителів, які пройшли спеціальну підготовку та отримали практичний досвід на базі 25-ої державної пожежно-рятувальної частини м. Пустомити в рамках проєкту «Вогнеборці. Зміцнення спроможності українських громад шляхом розвитку добровільних пожежних команд». Також громада отримала необхідне матеріально-технічне забезпечення та консультативну підтримку з боку команди експертів протягом усього шляху створення та розвитку ДПК.
Тож тепер вогнеборці забезпечуватимуть безпеку громади та оперативно реагуватимуть на виклики у щонайменше п’яти населених пунктах.
Голова ДПК с. Містки, що на Львівщині, Петро Вовк розповів, що головна мотивація до участі у такій ініціативі — це можливість зберегти життя людей і майно серед викликів сьогодення.
“Біля нас літають крилаті ракети, не дай Боже якась пожежа, то наша команда може допомогти і врятувати. Загалом, на території нашого села неодноразово виникали пожежі на підприємствах, які займаються виготовленням столярних виробів. Неодноразово доводилося допомагати, надавати техніку для приборкання надзвичайної ситуації,” — розповідає пан Петро.
Заступник міського голови Пустомитівської територіальної громади, а по сумісництву — член ДПК Андрій Пелехатий розповів, що при створенні добровільної пожежної команди громада активно консультувалася з Оброшинською громадою, де вже певний час ефективно працює така команда.
“Коли в цій громаді впала ракета і виникла, власне, пожежа, добровільна пожежна команда прибула першою і дійсно успішно загасила загоряння одного з будинків, врятувавши людей та майно. Тобто, ми бачимо на таких прикладах, що це дійсно дієво, це дає результат,” — ділиться враженнями пан Андрій.
Андрій Пелехатий також розповів і про плани на майбутнє.
“Згодом ми плануємо побудувати безпековий центр, аби об’єднати усі найважливіші послуги для громади в одному місці й таким чином покращити захищеність громади та її мешканців.”
Проєкт був реалізований за фінансової підтримки Програми польської співпраці у сфері розвитку Міністерства закордонних справ Республіки Польща, а також Офісу Координатора програм допомоги США в Європі та Євразії Державного департаменту США в рамках 10-го раунду програми “Development Cooperation Partnership Program”.