24 жовтня в с. Бунів Яворівського району відбулось урочисте відкриття добровільної пожежної команди, створення якої відбулося за підтримки  проєкту Вогнеборці. Вдосконалення цивільного захисту в Україні на місцевому рівні”. Отримавши необхідне спорядження та пройшовши відповідну підготовку, вогнеборці с. Бунів стали на варті пожежної безпеки 5 старостинських округів. 

Власними силами, громада облаштувала пожежне депо.

“Для облаштування пожежного депо у вільний від роботи час працівники Яворівської міської ради, ДСНС, водоканалу спільно із громадою села проводили толоки. Яворівською міською радою для їх проведення виділялись незначні кошти на придбання цементу, армірованої сітки, металічних кутників та профілю. У бувшій котельні в одній із стін вибили отвір для брами, залили бетонну подушку під пожежний автомобіль, вставили вікна, двері встановили ворота. Одним із підприємств було надано допомогу у вигляді фарби, шпаклівки, якими приміщення пожежного ДЕПО поштукатурили та побілили, – розповідає головний спеціаліст Яворівської міської ради Володимир Комар. Згодом, ДСНС передав вогнеборцям пожежний автомобіль. 

Ставши одними з переможців конкурсу з поміж 249 учасників зі всієї України між Яворівською міською радою та представництвом Фонду міжнародної солідарності Республіки Польща в Україні було підписано Меморандум про співробітництво. 

В рамках цього проекту Фондом міжнародної солідарності Республіки Польща в Україні:  

  • придбано і передано для ДПК с.Бунів спеціального одягу, спорядження та технічних засобів на загальну суму більше 1 млн. гривень. 
  • проведено фінансування заходів з функціонального навчання членів ДПК с.Бунів на базі закладів освіти ДСНС. 

Міською радою також було придбано відповідні інструменти для пожежного автомобіля та певне протипожежне обладнання. 

Варто зазначити, шо на території 2 з 5 старостинських округів, які обслуговує ДПК, знаходяться поклади торфу, загальною площею близько 50 га. У літній період дані ділянки потребують особливої уваги, адже часто загоряються. Для ліквідації таких загорянь доводиться використовувати значні ресурси: людські, технічні, матеріальні, а головне – час. Громада зіштовхувалася з небезпекою втрати майна і, що найгірше, – життя та здоров’я громадян. Окрім цього, пожежне депо ДПК с. Бунів потребувало дій: надмірна вологість ще нещодавно загрожувала псуванням майна в приміщенні. 

З метою покращення Комфорту та умов роботи членів ДПК у 2023 році Яворівська міська рада знову приймає участь у конкурсі мікрогрантів за напрямком «Проведення ремонту та облаштування пожежного депо добровільних пожежних команд» і стала одним з переможців. 

Шляхом використання грантових коштів, у громади з’явилася унікальна можливість покращити умови реагування добровільної пожежної команди с. Бунів на пожежі, умови зберігання їхньої техніки та обладнання в пожежному депо, а також забезпечити добровольцям можливість комфортного відпочинку.

Паралельно з будівельно-ремонтними роботами проведено інформаційну кампанію серед мешканців громади шляхом створення інформаційної сторінки проєкту на сайті Яворівської міської ради, та розповсюдження тематичних інформаційних листівок, підготовки інформативного відеоролика щодо історії спільнотворення.

Більше про шлях створення ДПК с. Бунів головний спеціаліст Яворівської міської ради Володимир Комар розповів під час свого виступу в рамках круглого столу “Розвиток добровільного пожежного руху в Україні. Історії успіху”.

Проєкт «Вогнеборці. Вдосконалення цивільного захисту в Україні на місцевому рівні», реалізувався Фондом міжнародної солідарності у рамках програми «U-LEAD з Європою» і співфінансується Програмою польської співпраці у сфері розвитку Міністерства закордонних справ Республіки Польща.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *