ДПК с. Благодатне Золотоніської громади запрацювала у березні 2023 року. Всього в команді 13 людей, розповідає її керівник Максим Масюк. Працюють вони без зарплати та всі об’єднані спільною ідеєю:
“Порятунок людей – це пріоритет. Ми знали, куди ми йдемо, той, хто боїться, не піде на таку роботу. Якби в моїй команді були менш мотивовані люди, то я б тут не працював. Вони в мене найкращі”.
Допомогу у вигляді наданого спорядження, спеціалізованого одягу та навчання для новоствореної ДПК надав Фонд міжнародної солідарності в рамках проєкту «Вогнеборці. Вдосконалення цивільного захисту в Україні на місцевому рівні».
Нині команда обслуговує три тисячі жителів Благодатного та 17 дачних кооперативів. Попри новизну таких ініціатив населення досить швидко зрозуміло ефективність та потрібність створення ДПК у громаді.
“Довіра населення формується саме при співпраці з мешканцями. Варто додати, що наша ДПК окрім виїздів на гасіння пожеж, також активно допомагає громаді у багатьох екстрених роботах. До прикладу, ми допомагали розчистити дорогу при падінні дерев, відкачували воду з підвалів багатоповерхівок, коли відбувся прорив водопостачання. Також часто гілки можуть падати на дроти лінії електропередач, в цьому випадку також швидко прибуваємо на запит мешканців”, – розповідає староста с. Благодатне Дмитро Шевченко, який брав активну участь у створенні ДПК Золотоніської територіальної громади.
“Вже через декілька таких виїздів формується позитивний імідж ДПК та розуміння її функції у громаді”. Пан Дмитро зауважив, що бізнес також цінує допомогу, яку надає ДПК, тому місцеві підприємці усіляко сприяють у разі необхідності оновлення чи ремонту якогось обладнання.
В рамках круглого столу “Розвиток добровільного пожежного руху в Україні. Історії успіху”, представники Золотоніської громади також розповіли про активне залучення молоді до добровільного пожежного руху. Члени ДПК с. Благодатне регулярно проводять освітні заходи, під час яких розповідають школярам про правила безпеки, а також навчають як надавати допомогу постраждалим до приїзду швидкої.
Проєкт «Вогнеборці. Вдосконалення цивільного захисту в Україні на місцевому рівні», реалізувався Фондом міжнародної солідарності у рамках програми «U-LEAD з Європою» і співфінансується Програмою польської співпраці у сфері розвитку Міністерства закордонних справ Республіки Польща.