Створення ДПК є важливим інструментом для підвищення ефективності роботи ДСНС, розширення її можливостей та підвищення рівня безпеки громадян, особливо у віддалених та сільських районах.

В першу чергу створення добровільних пожежних команд на місцях значно прискорює прибуття рятувальників на місце загоряння чи стихійного лиха. Окрім загальних проблем, які притаманні більшості громад, як-от низька якість дорожнього покриття чи значна розгалуженість мережі населених пунктів, віддаленість від державних пожежних підрозділів, існують ще власні особливості, притаманні конкретній громаді.

Про них розповідає начальник Львівського районного управління ГУ ДСНС України у Львівській області Олег Горохівський на прикладі Пустомитівської громади.

“ДПК мають змогу першими прибути на місце пожежі. Для нас є проблематика, зокрема в цій громаді, коли відстань від державної пожежної частини ніби й невелика. Проте наявні залізничні переїзди, які часто закриті. І ці хвилини життя, хвилини порятунку людей є надзвичайно важливими. Саме перебування таких підрозділів добровольців-вогнеборців у громадах значно покращує безпекову ситуацію і є великим помічником для нас,” — розповідає пан Олег.

Олег Горохівський також додає, що можливості ДПК часто залежать від обладнання, яке перебуває на балансі добровольців, адже іноді у рятувальників є можливість виїхати на надзвичайну подію, проте немає необхідного обладнання. Тож співпраця з міжнародними партнерами 

та участь громад у таких проєктах, як «Вогнеборці. Зміцнення спроможності українських громад шляхом розвитку добровільних пожежних команд», дозволяє громадам забезпечити своїх добровольців як базовим обладнанням та одягом, так і приладами чи технікою, необхідними рятувальникам з урахуванням природних особливостей громади.

За словами заступника начальника із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України у Рівненській області Тараса Патія, на Рівненщині вже діє понад 30 добровільних пожежних команд. А створення ДПК є одним із пріоритетних напрямків діяльності ДСНС, адже добровольці можуть взяти на себе частину роботи, дозволяючи основним силам ДСНС зосередитися на складніших або масштабніших викликах.

Особливо відчутна перевага співпраці ДСНС та ДПК у контексті повномасштабної війни проти України, коли рятувальникам доводиться щоденно працювати в посиленому режимі, а кількість викликів стрімко зросла.

Більше про мотивацію, види навчань, які проходять добровольці, та розвиток добровільного пожежного руху в Україні — дивіться у нашому відео! 

Проєкт був реалізований за фінансової підтримки Програми польської співпраці у сфері розвитку Міністерства закордонних справ Республіки Польща, а також Офісу Координатора програм допомоги США в Європі та Євразії Державного департаменту США в рамках 10-го раунду програми “Development Cooperation Partnership Program”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *